9 днів після смерті, коли робити обід?

Втрата близької людини — це трагедія, яка потребує особливої уваги та поваги. У нашій культурі існують особливі ритуали та традиції, які допомагають близьким пережити втрату і віддати шану покійному.

9 днів після смерті

Однією з таких традицій є поминки. Поминки — це пам’ятне богослужіння, де родичі та друзі покійного збираються разом, щоб помолитися за покійного, висловити свою скорботу та спогади.

Коли проводяться поминки

Перші поминки проводять через 9 днів після смерті. Вважається, що душа померлого знаходиться на землі протягом 9 днів, і тільки після цього йде на небо. Тому важливо провести поминки та помолитися за упокій душі на 9-й день. Як правило, на поминках готують спеціальний обід та запалюють свічку пам’яті, яка горить протягом усього богослужіння.

Через 40 днів після смерті також проводяться поминки. Вважається, що душа померлого перебуває у світі мертвих протягом 40 днів, після чого переходить в інший світ. Поминки на 40-й день є урочистішими, ніж на 9-й день. Зазвичай на цей день готується більший обід, запрошуються більше людей, а свічки пам’яті запалюються у великій кількості.

Річниця смерті — це особливий день, коли близькі знову збираються разом, щоб згадати про покійного. Цього дня готуються поминальні обіди, запалюються свічки пам’яті та поминаються померлі.

9 днів

Важливо пам’ятати, що поминки — це не лише обряд, а й вираження турботи та любові до покійного. На поминальному обіді можна поділитися спогадами, розповісти історії життя померлого і згадати все, що він залишив після себе.

Як рахувати 9 днів після смерті

Щоб визначити дату проведення поминання в 9-й день після смерті, необхідно враховувати день смерті та добу. Якщо людина померла вранці або вдень у вівторок, то 9-й день припадатиме на середу наступного тижня. Якщо ж смерть настала ввечері чи вночі, то 9-й день припадає на день тижня, який слідує за днем смерті. Наприклад, якщо людина померла у вівторок вночі, то 9-й день припадатиме на четвер.

Важливо відзначити, що рахувати 9 днів після смерті є лише традицією, і кожна людина може вирішувати, чи проводити поминки цього дня, чи ні. Однак, для багатьох людей це є важливим та значущим обрядом, який допомагає пам’ятати та поважати пам’ять про померлого близького.

Як проводяться поминки на 9 днів після смерті

Поминки на 9 днів — це традиційний ритуал, який проводиться у багатьох релігіях та культурах на згадку про покійного. Зазвичай цей ритуал проводиться протягом дев’яти днів після смерті людини й закінчується молебнем за упокій душі. Проте у різних релігіях та культурах цей ритуал може трохи відрізнятися.

поминки на 9 днів

У православній традиції поминки на 9 днів називаються панахідою. У цей період віруючі проводять молитви, читання з Біблії та співи псалмів на згадку про покійного. Зазвичай поминки проводяться біля будинку покійного чи церкви. Наприкінці 9-го дня проводиться молебень за упокій душі.

Цей день має пройти досить спокійно, тобто не траурно, але і не радісно. Також на 9-й день заведено говорити про померлого лише хороші речі, адже протилежне є поганою прикметою. Існує ряд звичаїв, яких потрібно дотримуватись під час проведення поминок на 9 день. В цей день варто:

  1. Відвідати церкву;
  2. Поставити в будинку посудину з водою та покласти скибку хліба;
  3. Поставити фотографію померлого та запалити поряд свічку;
  4. Сходити на кладовище до померлого;
  5. Влаштувати скромний поминальний обід;
  6. Не викидати їжу, що залишилась після обіду, а роздати на доброчинність;
  7. Допомагати в цей день усім, хто цього потребує. 

Що не можна робити коли померла людина і чому

Для того, аби гідно провести душу померлої людини, потрібно дотримуватись ряду правил та знати, чого не можна робити після смерті близької людини.  Вважається, що порушивши правила, люди здатні накликати на себе велику біду. Ось декілька основних правил:

  • Родичі померлого повинні закривати дзеркала у домі на 40 днів. Також існують повір’я, що родичі, які дивитимуться у дзеркала здатні накликати біду.

9 днів після смерті

  • Душа померлого перебуває у домі протягом перших 10 днів після смерті, а тому не можна в цей період займатись прибиранням, виносити сміття, дивитись телевізор чи слухати радіо. 
  • У перші дні не можна спати в кімнаті, де знаходиться покійний, адже, згідно з повір’ями, його душа зможе забрати людину, яка спить поряд. 
  • Не можна одягати покійника у чужий одяг, щоб не накликати біду на власника одягу.
  • Родина не повинна обмивати тіло померлої людини, а воду, що використовувалась при обмиванні, не можна застосовувати ще раз в інших цілях. 
  • Не можна плакати надто голосно та довго, оскільки душі страждають від сліз близьких та не можуть піти в інший світ.

поминки на 9 днів після смерті

У випадку, коли поминки припадають на піст, все меню має бути пісним. На пісному столі повинні бути борщ, випічка та компот. Під час Великого посту будь-який алкоголь на столі є забороненим. 

Перебуваючи за поминальним столом потрібно дотримуватись певного етикету. Наприклад не можна голосно говорити, а також сваритися та сміятися. Також недоречно робити фото на поминальному обіді. Їсти варто повільно, не переїдаючи. Крім цього, вдалим рішенням буде вимкнути телефон або звук на ньому.